DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mersin 0°C
Kar Yağışlı

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: TÜRK KÜLTÜRÜ HER YÖNÜYLE AYRI BİR DERS OLARAK OKUTULMALI

Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz konuşmasında şunları kaydetti:
“Koronavirüs salgınından en çok etkilenen alanların başında eğitim sistemimiz gelmektedir.
Bakanlığımızın öğrenci ve toplum sağlığımızı korumak adına aldığı önlemler memnuniyet vericidir.
Bu zorlu süreçte sağlıklı bir eğitim sürecinin işleyebilmesi adına yoğun mesai harcanmıştır.
Bu vesileyle eğitim sistemimize katkıları ve pandemi sürecindeki gayretlerinden ve çalışmalarından ötürü sayın bakanımıza ve bakanlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.
İnsan hayat boyu öğrenen bir varlıktır.
Bu öğrenme sürecinin kurumsallaştığı yer olan okullarımız bireyin kimlik edinme sürecinde hayati bir öneme sahiptir.
Bu sebepten; eğitim sistemimiz özellikle karakter inşa sürecinde daha etkin olmalıdır.
Çocuklarımız, gençlerimiz eğitim kurumlarını bitirdikçe yetkinleşmeli,
Kendilerine, çevrelerine, içinde bulundukları topluma, milletimize ve insanlığa faydalı bireyler olarak hayatlarını sürdürmelidir.
Çocuklarımızın yetenekleri ve hangi zekâ türlerinin ileri seviyede olduğu tespit edilerek eğitim hayatlarına devam etmeleri teşvik edilmelidir.
Çocuklarımızı ve gençlerimizi milli, manevi ve ahlaki değerlerle yetiştirmek vatanımız ve milletimiz adına oldukça önemlidir.
Bu açıdan; Türk kültürünün her yönüyle ayrı bir ders olarak okutulması,
Kültürel zenginliklerimizin uygulamalı olarak öğretilmesi isabetli olacak,
Milli kimlik sahibi öğrenciler ülkemizin gelişmesi için çok daha dikkatli ve sorumlu davranacaktır.
Her öğrenci yaşadığı bölgedeki Türk tarihini, atalarımızdan yadigâr eserler vasıtasıyla yerinde görmeli, hissetmeli ve topraklarımızın vatan olma süreçlerinin farkında olmalıdır.
Gençler arasında yaşanan şiddet vakalarının ve zararlı alışkanlıkların önlenmesi adına çok yönlü ve sonuç alıcı çalışmalar yapılması hayatidir.
KPSS B grubu sınavlarının her yıl yapılması ve 2019 KPSS mağduru öğretmenlerin sorunlarının çözülmesi beklentiler arasındadır.
Uzaktan eğitim sürecinde bilgisayar ve internet erişimi olmayan öğrencilerimizin eğitimlerinde geri kalmalarını önlemek ve telafi etmek önceliğimiz olmalıdır.
Milli güvenliği tehdit eden, terör propagandası yapan, terör örgütü üyeliği bulunan ve terör suçu işleyip öğrencilikle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere eğitim hayatlarına devam etmek isteyen öğrencilere yönelik öğrenci affı çıkarılması ciddi bir beklenti haline gelmiştir.
Eğitimcilerimizin de düzenli olarak kendilerini yenilemeye ve geliştirmelerine imkân sağlanmalı,
Mutluluk ve refah dereceleri düzenli olarak artırılmalıdır.
Öğretmen açığı olan okul kalmamalı atama bekleyen öğretmenlerin ihtiyaçlar doğrultusunda kadroya alınması sağlanmalıdır.
Adaylık kaldırma sınavı, aday, ücretli, sözleşmeli ve kadrolu öğretmen ayrımlarının kaldırılması ise isabetli olacaktır.
Bu süre zarfında görev yapan ücretli öğretmenlerin eğitim fakültesi mezunlarından seçilmesi ve Engelli öğretmen kadrolarının artırılması da beklentiler arasındadır.
Tüm atama ve yükselmelerde mülakatın kaldırılması da yerinde olacaktır.
Öğretmenlerimizin beklentileri arasında yıpranma payı ve öğretmenlik meslek kanununun çıkarılması da vardır.
Bununla birlikte il-ilçe emri verilmesi ve özür grubu atamalarının yapılması eğitim camiasının beklediği gelişmeler arasındadır.
CİMER şikâyetleri hemen bir soruşturma nedeni olmamalı, ciddi incelemelere tabi tutulması sağlanmalıdır.
Çünkü bilinmektedir ki hayatlarından memnun olmayan eğitimcilerin öğrencilere verecekleri kazanımlar sınırlı kalacaktır”

MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ: TÜRK KÜLTÜRÜ HER YÖNÜYLE AYRI BİR DERS OLARAK OKUTULMALI
REKLAM ALANI
04.11.2020
250
A+
A-
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.